четврток, 13 јуни 2024
Време

Сончево со мала локална облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност поголема во претпладневните часови. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието краткотрајно засилен ветер од југоисточен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност поголема претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта особено во западните делови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа во форма на краткотрајно невреме.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност која од крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Дневните температури ќе се движат од 19 до 28 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ