вторник, 5 март 2024
Време

Сончево со мала до умерена облачност

Објавено на

часот

Сподели

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4, а максималната ќе достигне од 13 до 20 Целзиусови степени.

Во Скопје времето денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до-1, а максималната ќе достигне 17 степени.

За време на викендот ќе дува засилен ветер од јужен правец, а од недела под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Од понеделник дневните температури ќе бидат во опаѓање, соопштуваат од УХМР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ