понеделник, 4 март 2024
Време

Сончево со максимални дневни температури од 10 до 17 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло. По одделни котлини ќе има појава на магла. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Објавено на

часот

Сподели

Вo Скопје претпладне со појава на магла, преку денот сончево со слаб северен ветер.

Утре времето ќе биде сончево и релативно топло, по котлините ќе има појава на магла и пониска дневна температура. Ќе дува слаб јужен ветер. Вo Скопје претпладне со појава на магла, која попладне ќе се намали.

Дневните температури ќе се движат од 8 до 16 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ