понеделник, 15 април 2024
Време

Сончево и тополо со температури до 29 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, попладне наместа повремено засилен ветер од јужен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Претпладне променливо облачно, во северозападните делови со услови за краткотраен локален дожд. Преку денот претежно сончево. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен правец.

Во Скопје сончево со и топло со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен правец.

Дневните температури ќе се движат од 13 до 26 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ