недела, 3 март 2024
Време

Сончево и топло

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претежно сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

ц

И утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 29 до 38 Целзиусови степени,

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ