среда, 29 мај 2024
Време

Сончево и топло, утре облачно со дожд и грмежи

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со обилен пороен дожд за кратко време и засилен ветер.

Во Скопје променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 17 до 26 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ