среда, 29 мај 2024
Време

Сончево и топло со слаб северен ветер

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат до 18 до 19 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ