недела, 3 март 2024
Време

Сончево и топло со температури и до 43 степени

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен правец.

д

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер, во западните делови од западен, а долж Повардарието од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ