четврток, 29 февруари 2024
Време

Сончево и топло со температури до 38 степени

Објавено на

часот

Сподели

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 23, а максималната од 31 до 38 Целзиусови степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност поголема во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне 37 степени.

ц

Под влијание на топла воздушна маса во следните денови времето ќе биде многу топло со дневни температури над 35 степени. Изолирана појава на пороен дожд и грмежи ќе има утре претежно во западните делови во попладневните часови и во сабота од средината на денот. Во недела и понеделник особено вдолж Повардарието ќе засилува северен ветер. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ