вторник, 18 јуни 2024
Време

Сончево и топло со температури до 34 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.

И утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд. Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 24 до 36 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ