понеделник, 17 јуни 2024
Време

Сончево и топло со температури до 34 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне, во југоисточните делови од земјата ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе биде 8.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне, во југоисточните делови од земјата ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Дневните температури ќе се движат од 24 до 35 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ