недела, 21 април 2024
Време

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер

Објавено на

часот

Сподели

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 36 степени Целзиусови. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Утре, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за појава на локално невреме. Во четврток и петок ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи, а за време на викендот ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец што ќе услови намалување на дневната температура, информираат од УХМР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ