понеделник, 15 април 2024

Сончево и топло до 34 степени

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти УХМР, во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 31 степен.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно, од викендот со засилен, долж Повардарието и во источните делови повремено силен ветер од северен правец, над 60 километри на час, што ќе услови намалување на дневната температура.

Од понеделник дневните температури ќе бидат во значителен пораст. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ