понеделник, 20 мај 2024
Време

Сончево и топло

Времеро денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 17 до 28 Целзиусови степени.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и тивко со дневна температура до 26 Целзиусови степени.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се дцижат до 16 до 27 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ