понеделник, 27 мај 2024
Време

Сончево и топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, во источните делови со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло.

Утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје претежно сончево и многу топло со умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 23 до 31 Целзиусов степен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ