сабота, 25 мај 2024
Време

Сончево и топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 21 до 29 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ