вторник, 28 мај 2024
Време

Сончево и топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

И утре времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Скопје сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 19 до 28 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ