сабота, 2 март 2024
Време

Сончево и топло

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а преку денот сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко.

Утре наутро ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Преку денот сончево и топло со мала до умерена облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец.

Дневните температури ќе се движат од 10 до 10 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ