четврток, 22 февруари 2024
Време

Сончево и тивко

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и претежно тивко, попладне со мала до умерена облачност. По котлините ќе биде магливо и постудено.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот умерено облачно и тивко.

в

Утре времето ќе биде променливо облачно, претпладне со магла по одделни котлини. Долж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот умерено облачно со умерен ветер од северозападен правец.

Дневните температури ќе се движат од 6 до 12 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ