петок, 21 јуни 2024
Време

Сончево и многу топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе биде 8.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Дневните температири ќе се движат од 30 до 37 Целзиусови степени.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ