петок, 19 април 2024
Време

Сончев и топол викенд

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб јужен, а вдолж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

И утре времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, вдолж Повардарието умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 19 до 28 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ