понеделник, 15 април 2024

Сочувство за смртта на Глигоров од Бамир Топи

Објавено на

часот

Сподели

„Со жалење ја примив веста за смртта на поранешниот претседател Киро Глигоров. Од името на албанскиот народ и од мое лично име изразувам длабоко и искрено сочувство за големата загуба на неговата фамилија и на целиот македонски народ. Во оваа пригода, ја искажувам мојата почит за значајната улога и придонес на Глигоров во политичкиот и општествениот живот во Македонија, како прв претседател на вашата земја по распадот на Југославија”, се вели во телеграмата на Топи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ