среда, 19 јуни 2024

Со отворена врата од возило во инвалидска количка

На булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје, вчера пред надвозник од пешачкиот мост, при отворање на врата од патничко возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.А. (27) од Скопје, била удрена инвалидска количка управувана од М.Ш. (57) од Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил М.Ш., констатирани во Градска општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ