четврток, 20 јуни 2024

Со невалиден тест за ковид полицаец со поткуп пуштил патник на Деве Баир

Објавено на

часот

Сподели

Пријавениот на 16.04.2022 од оштетениот А.Ѓ. побарал и примил парични средства за да не изврши службено дејствие кое морал да го изврши, односно му овозможил да ја помине границата без валиден негативен ПЦР тест, кој во тој период бил задолжителен при влез во Република Северна Македонија.

Против полицискиот службеник ќе биде покрената и постапка за утврдување на дисциплинска одговорност, како и отстранување од работното место до завршување на дисциплинската постапка, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ