недела, 14 април 2024

Со над 10 тони вода се гаснеше пожарот во близина на село Белица (ВИДЕО)

Oдделот за воздухопловни единици на МВР денеска по добиено барање од Центарот за управување со кризи за гасење на пожар во близина на село Белица, општина Македонски Брод, го упати хеликоптерот Бел-212 и во координирано постапување со пожарникарите од Територијалната противпожарна единица, локализиран е крак од пожарот.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираа од МВР, хеликоптерот Бел-212 врз пожарот исфрли над десет тони вода. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ