понеделник, 24 јуни 2024

Со мотор удрил во полициско возило и повредил полицаец

Објавено на

часот

Сподели

Тој се сомничи дека на крстосницата од  булеварите „Партизански одреди“ и „Св.Климент Охридски“, управувајќи мотоцикл „сузуки“ со скопски регистарски ознаки, не застанал на даден знак за запирање од страна на полициски службеници и удрил во патничко возило „дачиа“, сопственост на МВР, по што го напуштил местото. Во незгодата повреди добил полициски службеник, по што бил пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“ за укажување лекарска помош.

Л.В. е приведен во полициска станица, известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ