вторник, 5 март 2024

Со хеликоптер најдена жената од Македонски Брод која исчезнала на 1 јануари

Полицијата денеска со хеликоптер во реонот на село Требовлје ја пронајде жителката на село Косово, Македонски Брод, за која нејзиниот брат пријави дека се оддалечила од домот на 1 јануари.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од МВР, полициски службеници од Одделот за воздухопловни единици при МВР во координација со СВР Битола во реонот на село Требовлје денеска пронајдоа и безбедно ја пренесоа В.Н. (55) од село Косово, Македонски Брод, за која од страна на нејзиниот брат Б.Н.(50) на 01.01.2024 во ОВР Македонски Брод беше пријавено дека се оддалечила од домот.

Оттаму дополнуваат дека В.Н. е предадена на медицинскиот персонал во Клинички центар „Мајка Тереза“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ