вторник, 5 март 2024

„Со години ми велат дека личам на Елвис, што мислите?“, праша Трамп и покажа фотографија

„Со години слушам како луѓето велат дека јас и Елвис Присли личиме. Сега оваа фотографија го обиколи светот. Што мислите вие?“, ги праша поранешниот американски претседател Доналд Трамп своите следбеници на социјалната мрежа Икс.

Фото: социјални мрежи

Објавено на

часот

Сподели

Трамп под прашањето објави монтажа од фотографии со неговото лице и лицето на кралот на рокенролот, Елвис Присли, во слична положба.

Ова не е првпат поранешниот американски претседател да се споредува со познати, дури и историски личности, меѓу кои Нелсон Мандела, Абрахам Линколн, па дури и Мона Лиза, Леонардо да Винчи…

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ