понеделник, 27 мај 2024

Со денови крадел добиток од штала во Добридол

Вчера во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар го лишиле од слобода Ј.М.(19) од истото село.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Тој се сомничи дека во период од 12 до 16 арпил од штала сопственост на А.И.(36) од селото одзел неколку грла добиток.

Тој е задржан во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ