четврток, 13 јуни 2024

Со априлија излетал од патот и тешко се повредил

Вчера во 15.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локален пат Бањиче –Тетово кај мостот, А.Д.(30) од Тетово, управувајќи мотоцикл априлија со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот А.Д., констатирани во Клиничка болница Тетово.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ