недела, 23 јуни 2024

Со 500 евра се обидел да поткупи полицајци

Објавено на

часот

Сподели

Отсекот за економски криминал при СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Д. затоа што на 13 мај на полициските службеници им понудил по 30.000 денари да го ослободат.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ