четврток, 22 февруари 2024

Снегот остави без струја неколку села во општина Старо Нагоричане

Неколку села од општина Старо Нагоричане се без електрична енергија, соопштија денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово.

Фото: МИА

Објавено на

часот

Сподели

Од ЕВН Македонија информираат дека во Куманово настанале дефекти на низок напон како резултат на невремето. Како што посочуваат дел од дефектите се веќе отстранети, а на терен се работи на санација на преостанатиот дел.„Денеска прекини на електрична енергија имаше Дејловце, Длабочица, Драгоманце, Жегљане, Малотино, Осиче, Кокино, Буковљане“, соопштија од РЦУК Куманово.

Станува збор претежно за планински села.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ