недела, 3 март 2024

Случаи на семејно насилство во Куманово и Пробиштип

Објавено на

часот

Сподели

Во 16.30 часот вчера, 26-годишна жена од кумановско село пријавила дека во домот била физички нападната од нејзиниот сопруг Н.Ј.

Претходно, во 9.30 часот, 58-годишна жителка на Пробиштип пријавила дека на 13 април, околу 23.30 часот, била физички нападната од нејзиниот син М.А., на возраст од 30 години, од Пробиштип, кој употребил и тврд предмет, соопшти МВР.

По целосно документирање на случаите, ќе следат соодветни поднесоци. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ