четврток, 23 мај 2024

Словачки медиум: Фицо излегол од операциска сала, неговата состојба е стабилна

Премиерот на Словачка Роберт Фицо излегол од операциска сала, кажал извор за словачкиот медиум Актуалити, а неговата состојба е опишана како стабилна, пренесува британски Гардијан.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Заменик премиерот Томаш Тараба кажа претходно дека верува дека Фицо ќе преживее.

Тараба за Би-би-си кажа дека верува дека тој ќе преживее и дека повеќе не е во животна опасност.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ