сабота, 2 март 2024

Слаб земјотрес кај Карбинци

Слаб земјотрес се случи вечева малку по 18.30 часот со епицентар во Карбинци, источна Македонија. Силата на земјотресот била 2,5 степени по Рихтер, а потресот бил на длабочина од 10 километри.

Објавено на

часот

Сподели

Земјотресот бил во близината на Штип, а на одалеченост од 16 километри од Радовиш. Потресот не можел да предизвика материјална штета.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ