среда, 19 јуни 2024

Скопската и битолската полициска управа казнија 138 возачи за брзо возење

Објавено на

часот

Сподели

На територија на град Скопје изречени се вкупно 178 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 61 санкција, 12 мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за непрописно престројување. три мерки за возење под дејство на алкохол, три санкции минување нацрвено светло, како и други казни за друг тип сообраќајни прекршоци.

Од МВР апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и предупредуваат дека со акциските контроли ќе продолжат и во наредниот период.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ