понеделник, 24 јуни 2024

Скопјанец приведен за марихуана

Објавено на

часот

Сподели

При претрес во неговиот дом на подрачјето на Аеродром извршен со судска наредба,  како што соопшти денеска МВР, биле пронајдени и одземени дигитална вага и марихуана. 

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ