вторник, 5 март 2024

Скопјанец крадел од автомобили, па заврши во притвор

Објавено на

часот

Сподели

Крадецот бил приведен во полициска станица и со него бил извршен службен разговор, а во координација со јавен обвинител против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Тој бил изведен пред судија на претходна постапка, кој му одредил мерка притвор.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ