сабота, 25 мај 2024

Скопјанец тешко се повредил откако со мотоцикл паднал на коловоз

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Општата болница во Велес, соопшти СВР Велес.

Објавено на

часот

Сподели

„На 28 април 2024 во 17:10 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Богомила, општина Чашка, С.Ѓ.(54) од Скопје, управувајќи мотоцикл хонда, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Општата болница во Велес“, соопштија од СВР Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ