сабота, 22 јуни 2024

Силен дожд и ветер се истури врз Неготино

Невреме го зафати попладнево Неготино и околината, со дожд и силен ветер. Според првичните проценки, нема поголеми штети.

Објавено на

часот

Сподели

Според градоначалникот на Неготино, Горан Стојанов, невремето уништи дрво во центарот на градот, но службите на Општината пристапиле веднаш теренот да се расчисти.

„Се следи состојбата и ќе се интервенира соодветно, секаде каде што евентуално има потреба од општинска поддршка и помош“, вели градоначалникот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ