понеделник, 24 јуни 2024

Силен дожд и град попладнево го зафатија Велес

Објавено на

часот

Сподели

Од  Центарот за справување со кризи за МИА информираат дека засега нема пријавено штети од невремето.

Земјоделски стручњаци појаснуваат дека поради силниот град очекуваат пријави од земјоделците за оштети на  родот од градинарски култури и овошни дрвца.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ