четврток, 30 мај 2024

„Сила и нервоза“ – нов сингл на Суперхикс и Фолтин (ВИДЕО)

По долго „крчкање“ конечно излегува најновиот албум на Суперхикс насловен како и истоимениот сингл „Сила и нервоза“.

Објавено на

часот

Сподели

Овој сингл е плод на едно долгогодишно музичко скопско-битолско пријателство (Фолтин) и носи една локална, многу вистинита порака. Снимен во студиото „Тра ла ла” под продуцентска палка на Мите Димовски. Во снимањето на спотот и видеото учествуваа сите, вкупно на број 12 члена на овие бендови.

Албумот е веќе поставен на сите можни музички платформи, а се наоѓа и во це-де формат. Следува за скоро и винилот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ