четврток, 23 мај 2024

Си дошла на имотот во Маврово и дознала дека наводно го продала на непознато лице

Полицијата во Тетово информира дека вчера 56 годишната гостиварка Л.М. пријавила дека нејзиниот имот во Маврово бил заклучен со катанец.

Објавено на

часот

Сподели

Откако нејзиниот адвокат проверил, дознале дека дел од имотот бил пренесен со договор за купопродажба на име на лицето А.Х. Немам никаков купопродажен договор, ниту пак го познавам лицето А.Х., изјавила Л.М.
Се преземат мерки за расчистување на случајот, извести полицијата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ