сабота, 22 јуни 2024

Шверцер на мигранти фатен во близина на Смоквица

Приведен е 21-годишен скопјанец во чие возило денеска полицијата пронашла пет лица од Сирија. Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК и по документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава против Е. Р. 

Објавено на

часот

Сподели

„Денеска, околу 13 часот, полициски службеници од РЦГР Југ-ПС за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишија од слобода Е.Р. (21) од Скопје поради сторено кривично дело шверцување на мигранти. Возило ауди, управувано од Е.Р. било запрено во близина на Смоквица, при што во возилото се затекнати пет лица мигранти од Сирија“, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ