недела, 21 април 2024

Шундовски: Го исполнивме тоа што го ветивме

Објавено на

часот

Сподели

„Одигравме три тешки натпревари во првиот круг. Сите беа исцрпувачки, на сите дадовме максимум. Секогаш имавме шанса за победа, но драго ми е што го исполнивме тоа што го ветивме – пласман во вториот круг. Со оглед на околностите, жал ми е што одиме со еден бод, требаше да одиме со три, но тоа е спортот. Сè што е лошо оставаме зад нас, сега гледаме само напред“, вели селекторот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ