вторник, 23 април 2024

Шон Пен стана амбасадор на Хаити

Објавено на

часот

Сподели

Примајќи ја наградата за својата хуманитарна работа за Хаити, Шон Пен изјави: „Ја прифаќам позицијата“, пред да признае дека би било фино да му се обраќаат со „Еј, господине амбасадор“.
На настанот беа собрани пет милиони долари за измачената земја со помош на аукции на предмети донирани од ѕвезди. Демиен Рајс, на пример, за 475.000 долари си купи гитара што му припаѓала на Боно.
На настанот присуствуваа и Деми Мур, Мел Гибсон, Ким Кардашијан, Хилари Сванк и Џорџ Клуни.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ