недела, 14 април 2024

Шкупи ја сочува високата предност и закажа дуел со Левски

Објавено на

часот

Сподели

Шкупи уште во Литванија го реши прашањето околу патникот во следното коло кога со 5-0 го совлада Хегелман. Реваншот во Скопје беше само формалност.

Денска Шкупи одигра рутински, без форсирање, силите ги штедеше за Левски. Македонскиот тим беше подобар противник и овојпат, но не постигна гол.

Првиот меч со Левски се игра идниот четврток, Шкупи е домаќин.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ