четврток, 13 јуни 2024

Шестгодишно дете се удави во реката Пена, мајката не успеала да го спаси

Објавено на

часот

Сподели

Откако паднало во реката, мештаните ги повикале пожарникарите чија станица е во близина на оваа маало, кои ги повикале останатите институции по што е почнато пребарување на местото.

Според информациите на тетовските пожарникари, дошле припадници на специјалните единици на полицијата, како и на Дирекција за заштита и спасување, Центар за управување со кризи по што е започната четири часовна претрага. Безживотно тело е најдено во реката Пена во населбата Деребој.

„Од кај нас прво побараа помош, па ние им се јавивме на ДЗС и ЦУК и полицијата. Во меѓувреме ние направиме два тима, да го пребараме местото“, информираше Ука Алити командант на пожарната.

По увидот телото е дадено на обдукција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ