четврток, 22 февруари 2024
Премиерлига

Шеикот Јасим и Сер Џим Ратклиф ги доставија последните понуди за купување на Манчестер јунајтед

Објавено на

часот

Сподели

Шеикот сака во целост да го купи Манчестер јунајтед, неговата сума од над пет милиони фунти е рекордна за еден фудбалски клуб. Тие имаат доставено и план за идни инвестиции.

За разлика од нив, групацијата на Сер Џим Ратклиф сака да купи нешто над 50 проценти од акциите на клубот, како дел од сопственичката структура би останеле и сегашните сопственици Глејзерси, а удел би имале и Елиот Груп.

s

Во наредниот период Глејзерс ќе ги анализираат понудите и ќе одлучат која ќе ја прифатат. Појасна ќе биде сликата во текот на следната недела.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ