понеделник, 15 април 2024

Шчесни е херој, Полска преку пенали го зграпчи последниот билет за Европското првенство (ВИДЕО)

Полска е последниот патник на ЕВРО 2024, Роберт Левандовски и дружината на пенали го добија дуелот против Велс.

Објавено на

часот

Сподели

Познати се сите учесници на континенталниот собир во Германија, Полска го чекираше последниот билет.

Роберт Левандовски и дружината цели 120 минути не шутнаа во рамките на голот на Велс, но затоа беа перфектни од 11 метри, ги реализираа своите пенали, а Даниел Џејмс не го издржа притисокот, биеше лошо и му овозможи на Војчех Шчесни да одбрани и да се прослави.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ